Koncerty

2019-07-30, godz . 18:00
2016-06-18, godz . 11:00
2016-06-11, godz . 19:00

O nas / Baner

O zespole

O zespole - nazwa zespołu pochodzi od wyrazu "mantra" / Intro

O nas

Zespół "Man - Tra", to grupa przyjaciół, którzy znajdując ukojenie w dźwiękach
starożytnych mantr, postanowili podzielić się otrzymanym skarbem z innymi.
Do roku 2008 działalność zespołu opierała się głównie na spotkaniach i
śpiewie we własnym gronie, oraz wśród znajomych, przerywanymi nielicznymi występami przed publicznością.

O zespole

Zespół "Man - Tra", to grupa przyjaciół, którzy znajdując ukojenie w dźwiękach starożytnych mantr, postanowili podzielić się otrzymanym skarbem z innymi. Do roku 2008 działalność zespołu opierała się głównie na spotkaniach i śpiewaniu we własnym gronie, oraz wśród znajomych. Były one przerywane nielicznymi kameralnymi koncertami.
Jesienią 2008 roku z inicjatywy i zachęty Anny Fijałkowskiej zespół rozpoczyna regularne próby i w szybkim czasie kształtuje repertuar:

Wraz z nastaniem jesieni roku 2010, członkowie grupy postanowili nie tylko koncertami zachęcić do medytacji. Od 6 października 2010r, już na stałych zasadach, ruszyły warsztaty medytacji. Na nich, można nauczyć się technik medytacyjnych, które od lat praktykują członkowie zespołu. Terminy najbliższych zajęć można znaleźć w dziale - nowości.

Wspaniała publiczność na koncertach, jest wielka inspiracją i zachętą aby, przekazać więcej i więcej na temat medytacji. Jestem szczęśliwa, że wzbogaciliśmy nasze spotkania z publicznością, oraz innymi zainteresowanymi, organizując warsztaty medytacji.

Ania

Nazwa zespołu pochodzi od wyrazu "mantra", który nie bez znaczenia został przedzielony pauzą, ponieważ słowo to składa się z dwóch członów: "Man" - o znaczeniu umysł, oraz "Tra" - o znaczeniu wznosić. Zatem całe wyrażenie określa wyniesienie umysłu ponad sprawy codzienności i problemy otaczającego świata do stanu odpoczynku, ukojenia i spokoju.

W dźwięku mantr zawarty jest inny, lepszy świat. Cieszę się, że dzięki naszym koncertom i warsztatom medytacji ludzie mają możliwość doświadczenia go.

Dorota

W dniu dzisiejszym zespół Man-Tra tworzą:


Anna Fijałkowska - śpiew, instrumenty perkusyjne

Dorota Bilewicz- śpiew, gitara basowa

Adam Suder - śpiew, gitary prowadzące, harmonijki, kazoo

Jacek Cukierski - gitara 

Sanatan Gorczyca – cajon, perkusjonalia, śpiew

gościnnie występuje z nami:

Boguś Stępień – perkusja

Nie można zapomnieć o przyjacielu zespołu, Andrzeju, bez którego zespół miałby trudność nawet z dojechaniem na koncerty czy ich nagłośnieniem i oświetleniem.

 

W przeszłości grali z nami:

Marcin Mikuła – perkusja, śpiew. Jego głębokie zainteresowania muzyczne nadały grupie konkretnych kształtów. Mimo, że nagrał z nami tylko pierwszą płytę, to zdecydowanie większość drugiej płyty, to również jego współautorstwo

Wiesław Macior - klawisze, prawie od początku w pierwszym roku działalności

Daniel Suder - gitara rytmiczna. Daniel wziął również udział w sesji nagraniowej pierwszej płyty zespołu.

Agnieszka Kural - w zastępstwie za Dorotę na gitarze basowej profesjonalnie zagrała dwa koncerty

Michał Kobuszewski - zagrał z nami jeden epizodyczny koncert na cajonie i darabuce, ale nie można i o nim zapomnieć, bowiem i koncert był nie zapomniany

Andrzej Frankiewicz - czasami, w zastępstwie za Marcina, posiłkuje nasze koncerty grą na cajonie